WordPress administravimas #1 – prisijungimas ir skirtingi peržiūros būdai

Įvadas

Norint tvarkyti informaciją esančią jūsų WordPress tinklalapyje jums visų pirma prireiks prisijungti prie pačios platformos. Pats tinklalapio valdymas susideda iš dviejų pagrindinių dalių – tai administracinio valdymo ir pačio tinklalapio peržiūros. Šiame straipsnyje rasite paaiškinimą kaip prisijungti prie tinklalapio administracinio valdymo, kaip pereiti iš vieno peržiūros būdo į kitą ir kuo skiriasi įprasta tinklalapio peržiūra nuo administracinio valdymo.

Skirtingi peržiūros būdai

Administruojant WordPress platformą anksčiau ar vėliau susidursite su skirtingais peržiūros būdais. Vienas jų yra skirtas tinklalapio peržiūrai, taip kaip jį mato jūsų tinklapio lankytojai, o kitas skirtas šio tinklalapio valdymui, t. y. informacijos atnaujinimui, naujienų rašymui ir panašiai. O prisijungus prie WordPress jūs galite nesudėtingai pereiti iš vieno į kitą.

WordPress tinklalapio peržiūra kiekviename tinklalapyje gali atrodyti skirtingai, nes šią dalį galima pakeisti taip kaip norisi, bet vienas iš pavyzdžių, naudojant standartinę WordPress temą, būtų toks:

Jeigu kalbėtume apie WordPress administracinį valdymą ar administratoriaus valdymo panelę ar valdymo skydelį, tuomet vaizdas visuose WordPress tinklalapiuose būtų panašus į tokį:

Žinoma, kai kuriais atvejais WordPress tinklalapiai būna sukuriami taip, kad tokia riba tarp peržiūros ir valdymo išnyktų ar kitaip įvardinus – persidengtų tarpusavyje.

Prisijungimas prie WordPress platformos

Norėdami tvarkyti turinį jums reikės prisijungti prie jusų WordPress tinklalapio. Nuorodą turėtumėte gauti iš savo internetinio tinklalapio kūrėjo, tačiau jeigu negavote arba tai pasimetė, nuoroda tikriausiai bus jūsų domenas, tuomet pasviras brūkšnys (‘/’) ir wp-admin arba wp-login, pavyzdžiui, “www.saitas.lt/wp-admin”. Nuėjus šiuo adresu turėtų pasirodyti prisijungimo langas, kuriame suvedus tinkamą prisijungimo informaciją sėkmingai pateksite į administracinį valdymą arba valdymo skydą.

Persijungimas tarp tinklalapio peržiūros ir administracinio valdymo

Nesvarbu kuriame puslapyje būsite, jeigu būsite prisijungę prie sistemos, galėsite persijungti tarp tinklalapio peržiūros ir administracinio valdymo su kairėje viršuje esančia nuoroda.

Jeigu tuo metu būsite administraciniame valdyme, tai perėjimas į tinklalapio peržiūrą bus kažkas panašaus:

Turinio tvarkymą galima pasiekti ir kitaip. Nuėjus į kokį nors atskirą puslapį, naujieną, įrašą ar kitur, jums viršuje kairėje turėtų matytis nuoroda “redaguoti …”. Kartais tokią nuorodą galima rasti ir kur nors netoliese pačio turinio, pavyzdžiui, prie pavadinimo ar už teksto.

Taip pat, esant administraciniame valdyme, prie skirtingų turinio tipų (įrašai, puslapiai, ar kita), užvedus pelę ar kur nors netoliese dažnai galima pastebėti, kad yra nuoroda, leidžiantį jį peržiūrėti:

Taip pat, ir įėjus į patį įrašą:

Pabaigai

Žengėte pirmuosius žingsnius WordPress pasaulyje ir svarstote kas toliau? Sekančiuose straipsniuose susipažinsite su tuo kaip rašyti naujienas, atnaujinti informaciją puslapiuose, atnaujinti navigacijos nuorodas ir kita.

/ Registruokitės nemokamai 30min. konsultacijai /

Padidinkime Jūsų pardavimus internetu

/ informacija /

Skaitykite daugiau

Ką būtų naudinga žinoti prieš ieškant elektroninės parduotuvės kūrėjo?
Prieš ieškodami elektroninės parduotuvės kūrėjo yra dalis dalykų ką galite pasiruošti prieš pirmuosius susitikimus ar prieš pradedant vykdyti darbus, tam kad visas elektroninės parduotuvės kūrimas praeitų sklandžiau. Kuo daugiau informacijos galėsite pateikti dar prieš pradedant vykdyti darbus tuo geriau. Šiame straipsnyje susipažinsite kokie pagrindiniai klausimai gali iškilti dėl elektroninės parduotuvės ir jos kūrimo.
Ką būtų naudinga žinoti prieš ieškant internetinio tinklalapio kūrėjo?
Prieš ieškantis internetinio tinklalapio kūrėjo yra keletas dalykų ką galite atlikti ar būti pasiruošę iš anksto, tam, kad visas tinklalapio kūrimas praeitų sklandžiau. Dalis šios informacijos galbūt natūraliai gims projekto kūrimo eigoje, bet būtų visai naudinga bent žinoti apie tam tikrus dalykus iš anksto. Šiame straipsnyje rasite visą šią informaciją.
WordPress administravimas #3 – naujienų rašymas (tinklaraščio atnaujinimas)
Šiame straipsnyje susipažinsite su WordPress tinklaraščio galimybėmis, tokiomis kaip straipsnių rašymas, atnaujinimas, kategorijų tvarkymas, straipsnių priskyrimas kategorijoms, straipsnių žymos ir kita.

Užklausa išsiųsta

Dėkojame už domėjimąsi mūsų teikiamomis paslaugomis. Susisieksime su jumis kaip įmanoma greičiau.

Dėkojame už kandidatavimą!

/ pozicija /

Junior Full Stack Developer

Ačiū už norą prisidėti prie mūsų komandos. Šiuo metu apdorojame gautus prašymus ir susisieksime su Jumis, kai tik turėsime naujienų.