/ /

WordPress administravimas #2 – įrašai, puslapiai ir kiti turinio tipai

Įvadas

Šiame straipsnyje susipažinsite kokio tipo turinys egzistuoja WordPress platformoje ir kuo skiriasi kiekvienas šių turinio tipų.

Kodėl egzistuoja toks išskaidymas?

Numatytoje WordPress instaliacijoje galima sutikti įrašus (angl. post) ir puslapius (angl. page) kaip pirmuosius turinio tipus. Tačiau kai kuriais atvejais šis funkcionalumas būna praplečiamas kitais, papildomais turinio tipais, pavyzdžiui, atliktais darbais, komandos nariais, ar dar kuo.

Viena iš pagrindinių WordPress funkcijų, dėl kurios žmonės naudoja šią platformą, tai patogus turinio valdymas. Pats turinys būna išskaidytas į skirtingus tipus, tokius kaip įrašai ir puslapiai, bei papildomai sukurti, pavyzdžiui, komandos nariai, atlikti darbai, produkcija, gaminiai ar panašiai. Toks išskaidymas padarytas dėl lengvesnio ir paprastesnio jo tvarkymo, tai ypač pasijaučia kai jo yra labai daug. Jeigu naujienos ir tarkim komandos nariai būtų sudėti į vieną vietą, tai būtų sunku susigaudyti kur kas yra.

Taip pat, pagal skirtingą turinio tipą gali kiek skirtis ir jo tvarkymas, atvaizdavimas tinklalapyje, ar kitos galimybės. Pavyzdžiui, įrašai bus automatiškai atvaizduojami tinklaraštyje, o puslapius reikės pridėti rankiniu būdu, tačiau juos bus galima pridėti bet kur ir jie nebus apriboti su viena konkrečia lokacija. Jeigu bus sukurti papildomi duomenų tipai, tuomet juos bus galima atvaizduoti kur ir ir kaip norėsis, tarkim, komandos narius visada rodyti komandos puslapyje ir tarkim prie projektų.

Pagal skirtingus turinio tipus, galima pritaikyti ir skirtingą informaciją, kurią galima suvesti kiekvienu atveju. Pagal numatytuosius parametrus, paprasti įrašai gali turėti pavadinimą, tekstą, kategorijas ir panašiai, o puslapiai neturi skaidymo į kategorijas galimybės. Pridėjus naują turinio tipą, pavyzdžiui, komandos narį, galima padaryti taip, kad apie kiekvieną komandos narį būtų galima nurodyti jo vardą, pavardę, kontaktinę informaciją, pridėti nuotrauką ir taip toliau.

Apie įrašus

Įrašai (angl. post) paprastai naudojami naujienų ar straipsnių rašymui. Įrašams galima kurti kategorijas, pridėti žymų, įjungti komentarus ir kita. Jie dažniausiai būna atvaizduojami kokiame bendrame įrašų ar naujienų puslapyje ir sukūrus naują įrašą jis automatiškai prisideda ir atsivaizduoja šiame bendrame įrašų sąraše.

Apie atskirus (informacinius) puslapius

Puslapiai (angl. page) naudojami kokiai nors papildomai informacijai pateikti. Puslapiai dažniausiai būna tokie kaip: kontaktai; apie mus; paslaugos; gaminiai; pradinis puslapis; treneriai; komanda; ar kita.

Jų neina skirstyti į kategorijas, priešingai nei įrašų, tačiau galima grupuoti hierarchiškai, nurodant tėvinius puslapius. Pavyzdžiui, galbūt turėsite bendrą gaminių puslapį ir kelis atskirų gaminių puslapius, kuriame bus aprašytas kiekvienas gaminys išsamiau. Visiems šiems atskiriems gaminiams bus galima nurodyti tėvinį puslapį – gaminių bendrą arba įvardinus kitaip, tiesiog puslapį, kuriame bus atvaizduojamas bendras gaminių sąrašas. Tai nebūtinai kažkaip atsivaizduos pačiame tinklalapyje kitaip nei įprastu atveju, tačiau galima suprogramuoti, kad elgesys ir atvaizdavimas būtų kitoks nei numatyta.

Puslapius kurti labai patogu kai norime pridėti kokios nors informacijos, pavyzdžiui, kontaktinę informaciją. Sukūrus puslapį, dažniausiai jis neprisidės automatiškai, kad kur nors atsivaizduotų, tačiau nuorodą į jį galima įterpti rankiniu būdu, pavyzdžiui, įterpiant šalia kitų navigacijos nuorodų.

Apie kitus turinio vienetus

Kartais prireikia šiek tiek daugiau galimybių, atvaizduojant daugiau įvairaus turinio. Tai gali būti atlikti darbai, komandos nariai, gaminiai, paslaugos ar dar kas. Galima susikurti papildomus turinio vienetus ir su jais elgtis panašiai kaip su įprastais įrašais. Šiems naujai sukurtiems turinio vienetams galima nurodyti savo norimą papildomą informaciją, tarkim, papildomus laukelius kainoms, pavadinimas, vardams, papildomoms nuorodoms ar panašiai. Tačiau norint tokią papildomą informaciją atvaizduoti tinklalapio lanktytojams, gali tekti koreguoti (iš kodo pusės) pačią tinklalapio temą.

Kiekvienas tinklalapis ir jo informacija yra skirtinga, todėl yra palikta galimybė susikurti tai ko reikia patiems. Vienintelis minusas, tai, kad prireiks WordPress programavimo žinių, norint tokį naujai pridėtą turinį atvaizduoti kur nors tinklalapyje ar bent jau atvaizduoti papildomai sukurtus naujus laukus.

Pabaigai

Pirmą kartą susidūrusiems su WordPress turinio valdymu, gali būti neaišku kas tie įrašai ir puslapiai, bei kuo jie skiriasi. Tačiau išsiaiškinus, ateityje nebekils problemų galvojant kur reikėtų naują informaciją suvedinėti. Žinosite, kad jeigu rašote naujieną, tai ją rašysite kaip įrašą, o jei bandysite pridėti kontaktinę informaciją, tai žinosite, kad reikia kurti naują puslapį ar atnaujinti egzistuojantį.

/ Registruokitės nemokamai 30min. konsultacijai /

Padidinkime Jūsų pardavimus internetu

/ informacija /

Skaitykite daugiau

Ką būtų naudinga žinoti prieš ieškant elektroninės parduotuvės kūrėjo?
Prieš ieškodami elektroninės parduotuvės kūrėjo yra dalis dalykų ką galite pasiruošti prieš pirmuosius susitikimus ar prieš pradedant vykdyti darbus, tam kad visas elektroninės parduotuvės kūrimas praeitų sklandžiau. Kuo daugiau informacijos galėsite pateikti dar prieš pradedant vykdyti darbus tuo geriau. Šiame straipsnyje susipažinsite kokie pagrindiniai klausimai gali iškilti dėl elektroninės parduotuvės ir jos kūrimo.
Ką būtų naudinga žinoti prieš ieškant internetinio tinklalapio kūrėjo?
Prieš ieškantis internetinio tinklalapio kūrėjo yra keletas dalykų ką galite atlikti ar būti pasiruošę iš anksto, tam, kad visas tinklalapio kūrimas praeitų sklandžiau. Dalis šios informacijos galbūt natūraliai gims projekto kūrimo eigoje, bet būtų visai naudinga bent žinoti apie tam tikrus dalykus iš anksto. Šiame straipsnyje rasite visą šią informaciją.
WordPress administravimas #3 – naujienų rašymas (tinklaraščio atnaujinimas)
Šiame straipsnyje susipažinsite su WordPress tinklaraščio galimybėmis, tokiomis kaip straipsnių rašymas, atnaujinimas, kategorijų tvarkymas, straipsnių priskyrimas kategorijoms, straipsnių žymos ir kita.

Užklausa išsiųsta

Dėkojame už domėjimąsi mūsų teikiamomis paslaugomis. Susisieksime su jumis kaip įmanoma greičiau.

Dėkojame už kandidatavimą!

/ pozicija /

Junior Full Stack Developer

Ačiū už norą prisidėti prie mūsų komandos. Šiuo metu apdorojame gautus prašymus ir susisieksime su Jumis, kai tik turėsime naujienų.